O nás

Penzion byl dostaven v roce 1987 jako školící a rekreační středisko Severomoravských vodovodů a kanalizací.

V provozu jsme tedy již 33 let, nejprve jako zaměstnanci SmVaK, po roce 1990 zařízení provozujeme v nájmu.

Penzion se nachází v klidné okrajové části Nové Vsi, na úpatí hory Ostré, v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd, přibližně 4,5 km od města Frýdlantu nad Ostravicí.

Nabízíme celoroční ubytování a stravování vhodné pro turistické pobyty, pobyty dětí, seniorů, zajistíme rodinné a společenské akce, školení, semináře.

Během Vašeho pobytu je Vám k dispozici venkovní terasa s možností zapůjčení grilu, ohniště, ruské kuželky, úschovna kol a lyží, velké parkoviště s dostatečným počtem parkovacích míst. Dále pak společné prostory s televizním koutkem, lednice, varná konvice, mikrovlnná trouba. Ve vstupní hale najdete knihovnu, pro děti je v suterénu připravena malá herna a pingpongový stůl.

Wifi je bezplatná, ve všech společných prostorách penzionu.

Poloha penzionu je skvělým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku, v nejbližším okolí je možno napojit se jak na turistické trasy, tak cyklostezky, vydat se můžete na Lysou horu i další beskydské vrcholy, navštívit obec Ostravici, Čeladnou, Satinské vodopády, v zimě si zalyžovat v Malenovicích nebo na vzdálenější Bílé. Doporučujeme navštívit Rožnov pod Radhoštěm a jeho skanzen, Pustevny, nedaleké Hukvaldy a Štramberk. Máme pro Vás připraveny informační materiály a rádi Vám poradíme při výběru a organizaci výletů.